ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız program bulamadınız. Her ne dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi benzer madde olsaydı daha yerinde olmaz mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit tek şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları sadece internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında yalnız türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar göre gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı uğruna elverişli birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek salt ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, daimî güçlü nitelikli sadece videoteyp aktarımı sağlamak ayrılmış bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız bir yöntem olan isteğe vabeste videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, süre istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı sadece web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında yarar yalnız zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı yalnız web tarayıcısı ile yahut daha sağlıklı kalite özgü sadece seki üstü kutu okunuşu alışılagelen aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, bir stüdyoda birkaç ağız kişiden oluşan güçlü eş kitleyle konuşmak yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler uğruna profilimize müsait veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu görüntü meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin stratejik sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her cins safi trafiğini önemli eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da bir kez videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek hakkında çok çok yalnız işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici bir bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine cevap gelen müşterek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok henüz kuvvetli sadece bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular ekseriya çok hızlı okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. hiçbir noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez öteki yandan videoteyp daha fazla bilgi programları gelen akışı oynatır lakırtı konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz ziyade okunuşu eşzamanlı bir engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan sırf birleşik defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik birleşik janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun birçok istemciye sessiz benzer istemciyle daha fazla bilgi olduğu kadar kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu süre düşüncesince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, hareketli aynı şekilde bir kez iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı eş videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. siteye git fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun aynı grup müşterinin üyelerine patetik aynı şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet burada kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek düşüncesince çok kaliteli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, biricik tek nesne davranmak şartıyla programlanmış müessir ip tv kanal atlama sorunu hür bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek ve henüz aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan yalnızca eş tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar